• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Junak 903 race 50/72

Zaprezentuj swoją maszynę
Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » śr 27 lut, 2019

Ooo to wyslij a ile dałes za zostaw


Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » pt 01 mar, 2019

oo to możesz wysłać .
Panowie takie pytanie wybrałem się na pierwszą wycieczkę po zmianie cylka na 72 ok 5km. I po przyjechaniu coś przy nim śmierdziało ni to olej ni to hamulce . Czy jest to normalny efekt docierania? Niby przy składaniu smarowałem pierścienie olejem ale go potem odpaliłem. Pod cylindrem nic się nie poci wszystkie oringi na swoim miejscu. <bezradny> .

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: JOSEMORALES » pt 01 mar, 2019

Pawel123 pisze:oo to możesz wysłać .
Panowie takie pytanie wybrałem się na pierwszą wycieczkę po zmianie cylka na 72 ok 5km. I po przyjechaniu coś przy nim śmierdziało ni to olej ni to hamulce . Czy jest to normalny efekt docierania? Niby przy składaniu smarowałem pierścienie olejem ale go potem odpaliłem. Pod cylindrem nic się nie poci wszystkie oringi na swoim miejscu. <bezradny> .

Wszystko się musi wypalić , nowa uszczelka pod głowicą także się wygrzewa i "pachnie".

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » sob 02 mar, 2019

Dzięki <okok> , myślicie ze ustawienie zaworów na 0.10 i 0.10 będzie najlepszym rozwiązaniem? I czy Dysza 0.78 mm będzie wystarczająca?

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: JOSEMORALES » ndz 03 mar, 2019

Pawel123 pisze:Dzięki <okok> , myślicie ze ustawienie zaworów na 0.10 i 0.10 będzie najlepszym rozwiązaniem? I czy Dysza 0.78 mm będzie wystarczająca?

Co do zaworów to będzie je trochę słychać ale może być, dysza także ok pod warunkiem że masz gaźnik pz19.


Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » czw 21 mar, 2019

Wybaczcie mi że było trzeba długo czekać na zdj. Ale u mnie była brzydka pogoda teraz coś porobiłem. Ledwo co umyty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Uwaga uwaga jedyny w swoim rodzaju 139fmb bez egr i innych pierdół z normą spalania euro6 :) potwierdzoną naklejką
Obrazek

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » śr 15 maja, 2019

Mała aktualizacja <szok>
Po wymianie cylka na 72 zrobione już ponad 80km,i jak narazie jestem zadowolony :] Fajnie się zbiera teoretyczny v-max (45km/h ) to parę sekund, zarejestrowany v-max 68km/h gps(licznik 70) (nie chciałem go dłużej pałować bo obrotomierz przeszedł na czerwone pole <luzik> ) więc co planuje jeszcze zrobić przed sezonem
- po pierwsze zębatki, wyczytałem tutaj że przełożenia 16/46
będą najlepsze, zobaczymy
- po 2 tłumik kto widział mój post w którym się o wydech
pytałem to wie co się kroi (chiński akrapovic <wysmiewacz> )
Po tym wszystkim zobaczymy jak to będzie jeździć wymienię gaźnik na 22mm
- coraz bardziej zastanawiam się nad ProgCDI i chłodnicy oleju?? <mysli>
CEL : zamknięcie licznika <dokuczacz>
Oczywiście nie chodzi mi tu o niewiado jaką prędkość na GPS tylko zamknięcie mojego licznika, tak jakoś no Po prostu jest do czego dążyć <okok> .
Tydzień temu wymieniłem olej, oraz wyczgściłem wszystkie "filtry".
-jakiego oleju używasz ?
Mineralnego 10w40 do ciężarówek :p
No więc to na tyle jak u nas pojawią się jakieś promienie słońca pewno coś nagram jak to lata, tu narazie mam film jak Komarka odpalam https://youtu.be/VGjcqnMcJBI
Pozdrawiam

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Kuaczozor » śr 15 maja, 2019

Nie jestem faszystą olejowym, ale nie jestem przekonany, czy mineralny w relatywnie nowym silniku to najlepszy pomysł.

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » czw 16 maja, 2019

Wiesz jak to jest każdy tam jest za swoim olejem, ja też jak ty nie jestem faszystą w tych sprawach. Dla mnie każdy leje co lubi (No chyba że to jest 15w40 za 8zł za litr) ja za tą moją 10siatkę jestem pewny <okok> . Od lat mamy autobusy i ciężarówki, wujek ten olej lał do skuterka Bartona od nowości i ten motorek jeździ do dziś <hura> więc no ja też leje <hejka>
P.S jak ktoś się chce o olejach pokłócić o olej zapraszam na PW :)

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: grzejnik777 » pt 17 maja, 2019

Pewnie ze minerlany bedzie dobry kolega troche na wyrost panikuje

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » ndz 26 maja, 2019

No więc muszę sie wkońcu na niego pożalić... ale od początku: wybrałem się dziś na przejażdżkę jeździłem tak z 2h, przystanąłem na chwile na osp tak by chwile odsapnąć ruszam a on mi zaczyna drgać, to nie były wibracje typu " ten model tak ma " to były mocne i słyszalne drgania ale tylko tak do 4k obrotów potem było w miarę ok. Przystaje znowu na parking zobaczyć co sie stało, ruszam kołami -nic, ruszam całą konstrukcją pojazdu -nic, ruszam silnikiem, cylindrem-nic, ruszam tłumikiem i był lekko luźny- wyciągam z plecaka 7 płaską dokręcam, ruszam i dalej to samo. Jakos pomału się toczę do domu , starając sie nie zatrzymywać. Wjeżdżam do garażu i pierwsze myśli -luzy na wale, ściągam kapę ruszam magnetem ale tam wszystko ok łożyska na wałkach rozrządu ok i w tym momęcie zauważam to...
Obrazek
Nie widać , może bliżej ??
Obrazek
Tak tak, to jest pęknięte, wtedy myślałem że mnie rozerwie bo równie tydzień temu rozciekł mi się gaźnik, znaczy rozciekł, nie zakręcilem kranika i widocznie zaworek dalej lał wachę do gaźnika aż przez dyszę która potanowiła wlecieć do filtra powietrza i przy okazji zrobic plamę pod motorkiem i zasmrodzić pół piwnicy. No ale trudno stało się nie ma co płakać, tylko brać się do roboty, a że dziś jest niedziela zostawiłem to w spokoju. I tu takie pytanko, kupować nowe mocowanie czy to sie pospawie ???

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: grzejnik777 » ndz 26 maja, 2019

Spawac i dodac cos od siebie aby wzmocnic oba

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: JOSEMORALES » ndz 26 maja, 2019

Nie potrzeba spawać, samemu to ogarnie z kawałkiem płaskownika 4mm i wiertarką. Ja miałem tak zrobione - płaskownik dwoma śrubkami 6mm przykręcony do kikuta, na końcu z otworem na szpilkę.
ps. spawarką wyjdzie szybciej.
Obrazek

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Pawel123 » ndz 26 maja, 2019

Będę jutro kombinował, spawarkę akurat mam u siebie więc to nie problem. Tylko sie zastanawiam jak to sie stało, temperatura i wibracje?? Dlaczego te chińczyki nie wciepali jeszcze tych parudziesięciu zł na wałek wyrórównoważający

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Junak 903 race 50/72

Postautor: Kuaczozor » pn 27 maja, 2019

Wałki wyrównoważające są dla słabeuszy.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl