• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Bezpieczniki w Barton tzr 50 n

romek1212
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 paź, 2018
Pojazd: Barton tzr 50 n

Bezpieczniki w Barton tzr 50 n

Postautor: romek1212 » śr 24 paź, 2018

Witam mam problem z moim bartonem tzr 50 n mianowice ostatnio podczas jazdy zadymiło mi się gdzieś z pod zearów, od tego momentu motorower palił i działał normalnie ale wogóle nie miał prądu tzn. nie działały światła migacze ani obrotomieżpo rozebraniu wszystkiego okazało sie że były przepalone styki w stacyjce niestety po kupnie nowej problem nie ustał a motorower nie reaguje na stacyjke tzn. nie można go wyłączyć,
Myślałem nad bezpiecznikami ale nie mam instrukcji a poza tym przy akumulatorze innego nie widziałem
Powie mi ktoś czy jest wg jakiś inny bezpiecznik albo to stacyjka jest do du**.... dodam tylko żę kable z nowej stacyjki są innego koloru niż w starej (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Bezpieczniki w Barton tzr 50 n

Postautor: JOSEMORALES » śr 24 paź, 2018

Witaj, niestety stacyjek do chinoli jest jak psów. Powinieneś nie zwracać uwagi na kolory tylko porównać ze starą, czyli skąd wychodzi dany przewód w starej stacyjce i jakie ma miejsce w kostce. Analogicznie podłączyć w nowej jeżeli rozmieszczenie przewodów nie będzie się zgadzać. Co do bezpieczników to powinien być tylko jeden w okolicy akumulatora. Kolejna sprawa to sprawdź wszystkie kostki przy kierownicy, pod kątem przypalenia, być może w którejś nadpalił się przewód i co najważniejsze sprawdzić masę bo mogła się spiec przy zwarciu.

ps. sprawdź miernikiem czy tak w ogóle dochodzi do stacyjki prąd.

romek1212
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 paź, 2018
Pojazd: Barton tzr 50 n

Re: Bezpieczniki w Barton tzr 50 n

Postautor: romek1212 » czw 25 paź, 2018

Co do kostek przy kierownicy to wszystko jest w porządku, wcześniej sprawdziłem wszystke kabelki z tej bestii a stacyjka oczywiście zostawiłem sobie na końcu a co do prądu dochodzącego do stacyjki to na peno jest bo poczułem go osobićie wsadzając jak debil palec do kostki <lol> <lol>


Mam tylko obawe przed tym żę jeżeli rozkręce nową stacyjke żeby sprawdzić połączenia kabli to moge potem nie mieć możliwości zwrócenia jej do sklepu

ps.Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną różnice w stacyjkach w starej jest możliwość włączenia postojówek na zablokowanej kierownicy a na starej nie ma takiej możliwości, może wymiana na taką z dokładnie takim samym zakresem obrotu kluczyka by pomogło...??

(chciałem dodać zdjęcie ale pisze mi żę plik jest za duży)

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Bezpieczniki w Barton tzr 50 n

Postautor: JOSEMORALES » pt 26 paź, 2018

Polecam kupić taką jak była chyba że wiesz z jakiego moto pochodzi nowa, to możesz porównać schematy jeżeli takowe znajdziesz.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl